logo rdom ua

Зворотний дзвінок Залиште контакти і ми обов'язково зв'яжемося з вами
Обов'язкове поле
Обов'язкове поле
Дякуємо. Ми отримали ваш запит. Ми зв'яжемося з вами якомога швидше.
БУДІВНИЦТВО КАРКАСНИХ БУДИНКІВ
Є питання?
Телефонуйте зараз!
Працюємо без вихідних!
+38 (044) 338-86-79
+38 (050) 854-15-28
+38 (063) 698-40-40

Технологія будівництва каркасного будинку

 

 

Технологія будівництва каркасного будинку

 

Технологія будівництва каркасних будинків — одна з найбільш перспективних технологій заміського будівництва. Канадські каркасні будинки користуються популярністю на будівельних ринках більшості розвинених країн світу.
Каркасна технологія дозволяє проектувати і виготовляти каркаси будинків, призначених для постійного проживання в будь-яких кліматичних поясах України.
Компанія "Рідний Дім" виконує будівництво каркасних будинків в Україні. Будівництво каркасно-щитових і каркасно-панельних будинків (SIP) під ключ.

Каркасна технологія

Переваги каркасного будинку

 yes

можливість будівництва в будь-яку пору року

 yes

можливість будівництва складних конструктивних рішень з мінімальними витратами

 yes

високі темпи будівництва

 yes

каркасний будинок дає можливість прибрати всі комунікації всередину стін

 yes

високі теплоізоляційні властивості конструкції при відносно невеликої товщині стін

 yes

відносна легкість оздоблювальних робіт

 yes

легкість конструкції, що зменшує навантаження на фундамент і дозволяє значно здешевити його

 yes

в каркасному будинку поверхня стін, підлог, стель виходить ідеальною

 yes

найбільш стійкий і нечутливий до сезонних переміщень фундаменту, що відбувається внаслідок вспучування грунту.

 yes

каркасна технологія не вимагає використання якого-небудь важкого монтажного обладнання, мінімізує трудовитрати

 yes

каркасний будинок має високу сейсмостійкість

 yes

каркасні будинки швидко прогріваються

 yes

технологія будівництва каркасного будинку дозволяє будувати будинки за прийнятною ціною

 yes

можливість будувати в один етап, так як технологія будівництва каркасного будинку забезпечує відсутність усадки

 

З чого будується каркасний будинок і його види в залежності від матеріалів?

Поняття «каркасний будинок» варто сприймати буквально. Будівля дійсно буде складатися з внутрішнього каркаса, який буде оздоблюватись з внутрішньої і зовнішньої сторони спеціальними матеріалами. Для зовнішньої і внутрішньої обшивки використовуються як листові матеріали (ЦСП, OSB і фанера), так і погонажні (блок-хауз, вагонка або імітація бруса). Нутрощі стін наповнюються будь-яким утеплювачем - скловатою, мінеральними ватою, пінополістиролом або пінопластом. Основне навантаження будівлі розподіляється на каркас, який може бути як дерев'яним, так і металевим, хоча перший варіант використовується набагато частіше.

Каркасний будинок монтується безпосередньо на ділянці зі спеціально підібраних штучних будівельних матеріалів. Зведені в відповідність з каркасними технологіями будинки, стійкі до деформацій, мають високу жорсткість і тривалий термін експлуатації. Зовнішня обшивка будівлі листовими матеріалами допомагає зміцнити загальну конструкцію і досягти всіх рекомендованих параметрів.

Серед технологій каркасного будівництва розрізняють два види, які класифікуються в залежності від методу обшивки будівлі:

Каркасно – панельна технологія (SIP технологія).
Принципом цього виду будівництва каркасного будинку є власноручний монтаж матеріалу з подальшою обробкою і утепленням. Тобто, зводячи будинок за даною технологією необхідно окремо купувати кожен матеріал і монтуючи його утеплювати і обробляти. Дана технологія обходиться дешевше, проте є більш трудомісткою;

Каркасно – щитова технологія.
За спеціальним проектом каркасного будинку виготовляються щити необхідного розміру, в які відразу монтується утеплення. Готові елементи конструкції доставляються на ділянку, де за допомогою спеціального обладнання збирається будинок. Ця технологія користується більшою популярністю, тому що вона допомагає значно скоротити терміни на монтаж будівлі, незважаючи на те, що його вартість збільшується. В цьому випадку не доводиться покладатися на спеціалізованих робочих і якість збірки не особливо вплине на довговічність і комфорт будинку. Готові щити проходять ретельний контроль якості на виробництві та повністю відповідають нормам. У багатьох випадках витрати на втілення такого проекту виправдовуються - якість матеріалу продовжує термін експлуатації і економить витрати на опалення каркасного будинку.

В обох випадках вартість монтажу будинку буде приблизно однакова, однак в першому варіанті необхідно доплатити за кожен вид робіт, обшивку, утеплення та оздоблення, в той час як у другому вартість збільшиться за рахунок якостей матеріалу.

Аргументи на користь каркасного будівництва:

• Каркасна технологія вважається самою економічною для зведення індивідуальних будинків;
• Невелика вага будинку допомагає заощадити витрати на фундамент;
• Швидкий монтаж дозволяє ввести будиток в експлуатацію після закінчення декількох місяців;
• Дерев'яні каркасні будови мають високий коефіцієнт енергозбереження та допомагають значно скоротити витрати на опалення. Крім цього в зимових умовах будинок швидко прогрівається, а низька теплопровідність конструкції дозволяє робити стіни товщиною в 15 см;
• Прості та зручні будинки мають високу теплоізоляційну властивість, стійкі до деформацій, мають високу жорсткість конструкцій. Також вони не осідають, що дозволяє проводити внутрішнє оздоблювання відразу після будівництва будинку;
• Поверхня матеріалів обшивки може використовуватися без додаткової обробки, що дозволяє значно скоротити витрати на обробку. Зсередини каркасний будинок оздоблюється гіпсокартоном, що також знижує вартість внутрішнього ремонту.

Виготовлення фундаменту для каркасного будинку

Як відомо, фундамент є основою будови і впливає на термін його служби. Технологія будівництва каркасних будинків передбачає використання трьох видів фундаменту стрічкового, стовпчастого і плиткового. Вибираючи фундамент необхідно приділити увагу двом основним факторам:
• Вазі конструкції;
• Структурі грунту.
Для посадкового або мулистого грунту ідеальним варіантом стане плитковий фундамент. Він допомагає рівномірно розподілити навантаження на грунт, на відміну від столбчатого і стрічкового фундаменту. Для облаштування такої основи необхідно зняти верхній шар грунту, тим самим знизивши ймовірність його стиснення, а потім викопати котлован, створити піщану подушку та встановити плиту.
Для іншого грунту підходять як стрічковий, так і стовпчастий фундамент, що здатний витримати навантаження каркасного будинку і забезпечити його довговічність. Дуже важливо після аналізу фундаменту правильно прорахувати вагу конструкції та виходячи з цього, вибрати необхідний тип фундаменту.

Тип покрівлі

У каркасному будівництві застосовуються ті ж типи покрівлі, що і в цегляних та дерев'яних будинках. Залежно від проекту, покрівля та особливостей горищного приміщення, покрівля може бути мансардною, двохсхилою або багатощипцевою. Особливою популярністю для житлових будинків користуються двосхилі і мансардні дахи. Ці конструкції не представляють труднощів в монтажі і покриваються будь-яким матеріалом. Покрівля повинна відповідати клімату і добре протистояти вітру та опадам.

Каркасна технологіяПри виборі покрівельного матеріалу для каркасних будинків необхідно враховувати архітектурні особливості проекту, нахил конструкції, термін експлуатації матеріалу і фінансування проекту. Для облаштування покрівлі гарно підходить таке покриття:

• Метало черепиця. Застосовується для обробки покрівлі з нахилом 25-45°. Термін служби при належному догляді становить 35 років;
• Бітумний шифер або ондулін застосовується для покрівлі з нахилом 35-40° і служить не менше 50 років;
• Азбоцементний шифер при фарбуванні служить до 40 років, без додаткової обробки до 30 років. Застосовується для обробки покрівлі з нахилом 25-45°;
• Покрівельна сталь використовується для дахів з 18-30° нахилом. Термін експлуатації матеріалу становить до 30 років.

Підбір покрівлі повинен здійснюватися з урахуванням облаштування мансардного приміщення. Якщо воно планується житловим, то буде потрібно додаткове утеплення і ретельна розробка покрівельного каркасу.

Послідовне будівництво каркасного будинку

Для початку варто вибрати оптимальне місце. Для будівництва потрібно вибрати оптимальний грунт і рівень розташування грунтових вод, врахувати всі кліматичні особливості місця і розташування комунікаційних систем. Після цього можна проводити розмітку і закладку відповідного типу фундамента.

Основа каркасного будинку це дерев'яний каркас з пиломатеріалів або металевий каркас. Для збільшення прольотів приміщень може також використовуватися клеєна деревина, але її вартість істотно вище, ніж у деревини цілісній. Довговічність дерев'яної конструкції повинна бути забезпечена за рахунок обробки (просочення, антисептування) дерев'яних деталей, а також конструктивними заходами, які покликані вберегти її від впливу навколишнього середовища.
Дерев'яний каркас зазвичай обшивається деревоволокнистими вологостійкими плитами. У деяких випадках для цього застосовуються деревостружкові або цементно-стружкові плити.
будова каркасної стіниНайважливіша перевага якісних каркасних будинків – відмінні енергозберігаючі характеристики. Забезпечується ця перевага, перш за все, за рахунок системи утеплення. Як правило для теплоізоляції використовуються мінеральна вата із кварцового або базальтового волокна, також екологічно чистої і натуральної ековати, 150-міліметровий шар теплоізоляції (при нормі 125 мм) повністю забезпечує цілорічне комфортне проживання. Зовні шар утеплювача закривається оздоблювальним матеріалом.

При монтажі дерев'яного каркасу в фундамент укладаються два вінця з обробленого бруса на які монтується дерев'яний каркас. При будівництві металевого каркаса така операція не проводиться.

Далі впроваджуеться зведення каркасу і його зовнішня обшивка. Під час монтажу обшивки встановлюються вікна та двері. Завдяки тому, що будинок не деформується і не всідається монтаж вікон можна здійснювати безпосередньо під час будівництва. За цим етапом здійснюється утеплення, якщо під час будівництва не використовувалися готові щити, які в момент внутрішньої обшивки просто закриваються гіпсокартоном.

Ну і коли весь каркас зібраний і обшитий, збираються внутрішні перегородки, облаштовуються підлога та стеля, проводяться комунікації. В останню чергу монтується дах і проводиться внутрішня і зовнішня обробка.

Каркасні будинки. Sip будинки.

Каркасне будівництво є не тільки самим популярним і недорогим, але також повністю забезпечує будинку довговічність, функціональність і комфорт проживання. Витрати на подальшу експлуатацію значно мінімізуються за рахунок утеплювачів і високій теплопровідності конструкції. Величезною перевагою є швидке зведення і введення будівлі в експлуатацію, а також довговічність висока екологічність матеріалів, які допомагають створити затишне і корисне житло за мінімальний термін та відносну ціну.

 

 

будівництво каркасних будинків по всій Україні

 

Розрахувати вартість проекту каркасного будинку

 

 

ремонт будинків, реконструкція будинків, ремонт даху

Ціна на будівництво каркасних та sip будинків

gall home button ua

Ціни на будівництво каркасний будинок
Ціни на будівництво sip будинок